Potrivit unor surse Realitatea PLUS, CCR ar putea să se reunească de urgență pentru a analiza două solicitări care se referă la reluarea alegerilor prezidențiale, având în vedere că votul în Diaspora începe vineri.

Calea Europeană a înaintat o sesizare către Curtea Constituțională a României (CCR) prin care cere reluarea turului întâi al alegerilor prezidențiale pe motiv că procesul electoral nu s-a desfășurat în condiții de legalitate. Și Remus Pricopie a anunțat că va face o sesizare, după ce președintele Klaus Iohannis a decis desecretizarea documentelor analizate în CSAT în care se face referire la implicarea Rusiei în alegerile din România.

Sursa: Realitatea din Justitie

Articolul precedentANCA ALEXANDRESCU, EDIȚIE SPECIALĂ LA ORA 18.00. VOCEA POPORULUI SE AUDE LA REALITATEA PLUS: DEZBATERE CRUCIALĂ ÎNAINTEA TURULUI 2 AL ALEGERILOR PREZIDENȚIALE
Articolul următorPARCHETUL GENERAL: DOSAR PENAL PENTRU INFRACȚIUNI ELECTORALE – CINE SUNT FINANȚATORII LUI CĂLIN GEORGESCU?

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.