PIEDONE O SUSȚINE PE ANCA ALEXANDRESCU LA PRIMĂRIA CAPITALEI

PIEDONE O SUSȚINE PE ANCA ALEXANDRESCU LA PRIMĂRIA CAPITALEI
Cristian Popescu Piedone crede că Anca Alexandrescu ar fi o variantă bună pentru Primăria Capitalei datorită experienței pe care o are pe scena politică
Cristian Popescu Piedone crede că Anca Alexandrescu ar fi o variantă bună pentru Primăria Capitalei datorită experienței pe care o are pe scena politică. Noi avem nevoie astăzi de oameni reali, care să răspundă comunităților, spune Cristian Popescu Piedone.
"Văd un independent, doamna Anca Alexandrescu. Anca Alexandrescu, dacă astăzi, în tulburările acestor ape tulburi ale partidelor, neștiind care, cum, și ce vine și vor să amâne alegerile, are o expertiză.
Are o expertiză de trei sau nu știu câți vicepremieri, are expertiza primarului general Sorin Oprescu, are expertiza administrației locale. Dar trebuie să fie independent. România, Bucureștiul are nevoie de un independent cu credibilitate și cu experiență.
Da, Anca Alexandrescu poate fi o variantă", a spus Cristian Popescu Piedone.
Întrebat de reporteri ce o recomandă pe Anca Alexandrescu, Piedone a replicat: "Vocea și talentul. În primul rând, am spus, datorită experienței. Nu cred că oricine de aici (...) poate să fie consilier la trei prim miniștri sau la un primar general. Și nu un consilier, un consilier de primă linie. Noi avem nevoie astăzi de oameni reali. Oameni care să răspundă comunităților."
Citește și:
- 13:18 - Nouă avocați au trăit minute de groază într-un lift care a căzut în gol. Un scenariu la indigo cu incidentul dramatic de la Ministerul Transporturilor
- 09:07 - Flagrant în Arad: doi bărbați, arestați după ce au fost prinși în timp ce vindeau cocaină
- 08:08 - Caz șocant într-o creșă din județul Cluj. O educatoare care i-ar fi agresat pe copii, concediată: unui micuț i-ar fi pus cuțitul la gât
- 08:05 - Anchetă de amploare după moartea elevului de 15 ani din Bacău. Ambulanța ar fi ajuns după două ore
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din Justitie și pe Google News














