Procuror amenințat în stil mafiot de șeful CJ Călărași

Șeful Consiliului Județean (CJ) Călărași va fi judecat pentru că ar fi amenințat un procuror care îl ancheta. Potrivit DNA, politicianul i-ar fi spus anchetatorului că îl va distruge și că va pune serviciile pe urmele lui, relatează Realitatea PLUS.
Șeful Consiliului Județean (CJ) Călărași va fi judecat pentru că ar fi amenințat un procuror care îl ancheta. Potrivit DNA, politicianul i-ar fi spus anchetatorului că îl va distruge și că va pune serviciile pe urmele lui, relatează Realitatea PLUS.
Președintele Consiliului Județean Călărași a fost chemat în repetate rânduri la Parchetul din Călărași, acolo unde era vizat într-o anchetă, însă ar fi refuzat să se prezinte, într-o primă fază, pe motiv că era chemat la DNA, iar mai apoi ar fi spus că trebuie să ajungă în Parlament.
În cele din urmă, însă, acesta s-a prezentat în fața procurorului, doar că - profitând de faptul că nu funcționa dispozitivul de înregistrare video - l-ar fi amenințat pe acesta.
Potrivit DNA, președintele CJ l-ar fi întrebat pe procuror "dacă era nebun" și dacă știa "în ce se bagă și cine se află în spatele lui".
Mai mult deât atât, șeful CJ i-ar fi spus anchetatorului că îl va distruge și că va angaja detectivi particulari care să îl urmărească. Acesta ar fi susținut chiar că are serviciile în spate și că, în trecut, procurorul ar fi săvârși cea mai mică abatere "va afla și îl va distruge".
Mai multe informații citiți AICI
Sursa Realitatea.net
Sursa: Realitatea de Calarasi
Citește și:
- 10:46 - Piedone aruncă bomba despre controlul judiciar în dosarul de braconaj: „Un subofițer a făcut pseudo-procese verbale”
- 10:31 - Donald Trump atacă dur Europa: „A devenit woke. Este slabă și de nerecunoscut”. Țările pe care le-a lăudat
- 08:31 - Zeci de drumuri, blocate din cauza viscolului. A fost emis cod galben, drumarii intervin de urgență - VIDEO
- 15:07 - Analiză integrată finală - Ordonanță de urgență pentru stabilirea unor măsuri referitoare la resursele umane necesare instituțiilor de apărare, ordine publică şi securitate naţională
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din Justitie și pe Google News












