Lecția de drept. Executarea silită poate continua și contra moștenitorilor
15 mai 2024, 08:09
Actualizat: 9 mar. 2026, 12:39

Lecția de drept. Executarea silită poate continua și contra moștenitorilor
Articol scris de Scris de Realitatea din Justitie
Acțiunea de executare silită poate continua și contra moștenitorilor, dar în anumițe condiții
Acțiunea de executare silită poate continua și contra moștenitorilor, dar în anumițe condiții. Aceștia trebuie înștiințați odată cu acceptarea succesiunii.
Ce se întâmplă în acest caz și cum trebuie să procedeze cei afectați, aflăm împreună la Lecția de Drept, alături de jurnalistul Realitatea Plus, Alexia Ditcov și avocata Dorina Gonț.
Sursa: Realitatea din Justitie
Citește și:
- 10:22 - Victor Alistar, purtător de cuvânt al ÎCCJ: Guvernul nu a prevăzut în buget sumele obligatorii stabilite prin hotărâri judecătorești pentru sistemul de justiție
- 17:16 - România pierde procesul cu Pfizer și trebuie să plătească 600 milioane de euro
- 08:50 - Înalta Curte de Casație și Justiție, mesaj tranșant pentru Bolojan: Statul de drept nu e negociabil, hotărârile nu sunt facultative
- 12:40 - Ministrul Justiției, despre numirile șefilor parchetelor: „Nicușor Dan numește în funcție. Dacă nu există un aviz CSM, propunerile se înaintează președintelui”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din Justitie și pe Google News










