PERCHEZIȚII DE AMPLOARE LA TIMIȘOARA: 23 DE PERSOANE REȚINUTE ÎNTR-UN DOSAR DE TRAFIC DE MIGRANȚI:

PERCHEZIȚII DE AMPLOARE LA TIMIȘOARA: 23 DE PERSOANE REȚINUTE ÎNTR-UN DOSAR DE TRAFIC DE MIGRANȚI:
Procurorii DIICOT Timișoara au destructurat un grup infracțional specializat în trafic de migranți, reținând 23 de inculpați (inclusiv 3 cetățeni străini) și dispunând control judiciar pentru un altul.
Procurorii DIICOT Timișoara au destructurat un grup infracțional specializat în trafic de migranți, reținând 23 de inculpați (inclusiv 3 cetățeni străini) și dispunând control judiciar pentru un altul.
În urma perchezițiilor, polițiștii au descoperit și confiscat sume importante de bani în diverse valute: 122.410 euro, 13.400 dolari americani, 59.383 lei românești și 300 de franci elvețieni. Pe lângă bani, au fost ridicate înscrisuri, sisteme informatice, dispozitive de stocare a datelor, două pistoale deținute ilegal, o armă airsoft, două săbii și o cantitate de canabis, alături de alte probe relevante pentru anchetă.
Ulterior, s-a solicitat arestarea preventivă pentru 18 dintre inculpații reținuți, în timp ce pentru alți 5 s-a dispus măsura controlului judiciar. Operațiunea a implicat forțe combinate de la Brigada de Combatere a Criminalității Organizate Timișoara, Inspectoratul Teritorial al Poliției de Frontieră Timișoara, Direcția de Combatere a Criminalității Organizate, Inspectoratul General al Poliției de Frontieră, Serviciul Acțiuni Speciale din cadrul IPJ Timiș și Jandarmeria Română.
Sursa: Newsinn
Citește și:
- 14:34 - Percheziții de amploare în Arad: arme ilegale, muniție și sute de trofee descoperite. Patru suspecți, reținuți
- 10:39 - Ministrul Justiţiei, despre numirile procurorilor-șefi: Nu am cunoştinţă despre niciun fel de blat, de nicio înţelegere politică
- 10:37 - Românii petrec Paștele la Televiziunea Poporului!
- 10:23 - Ce va decide instanța în dosarele lui Călin Georgescu? Marți, în a treia zi de Paște, termen important la Curtea Supremă
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din Justitie și pe Google News











