Minerii ies din nou în stradă după anunțul concedierilor de la Complexul Energetic Oltenia

Proteste mineri
Scris deRealitatea din Justitie
Publicat30 mar. 2026, 07:53
Sursărealitatea.net
Minerii vor protesta astăzi în stradă. Totul vine după amenințările cu concedierile. Pe data de 1 aprilie, aproape 1.500 de angajați de la Complexul Energetic Oltenia își vor pierde locurile de muncă.
Citește și
- 16:12Daniel Learciu, arestat preventiv în dosarul procurorilor de la Constanţa. Este acuzat de cumpărare de influenţă
- 10:58Exclusiv la „Culisele Statului Paralel”: Călin Georgescu, față în față cu Anca Alexandrescu, duminică de la 20:55
- 10:52Bărbat urmărit internaţional pentru trafic de droguri, găsit într-un apartament din Bistriţa
- 17:46Cine este premierul propus de Ilie Bolojan și ce legături secrete are cu Berlinul
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din Justitie și pe Google News


























