Marius Tucă: România trebuia să primească sisteme anti-drone încă de anul trecut
2 iun. 2026, 07:46

Marius Tucă
Sursă: realitatea.net
Marius Tucă susține că România trebuia să primească sisteme de apărare împotriva dronelor încă de la finalul anului trecut, însă livrarea nu s-a făcut la timp. În exclusivitate pentru Realitatea PLUS, în cadrul emisiunii Culisele Statului Paralel, jurnalistul a criticat dur atitudinea ministrului Apărării, fiindcă, spune Tucă, România este în continuare lipsită de apărare în fața amenințărilor.
Cu toate acestea, statul a încheiat un nou contract cu nemții, chiar dacă firma nu l-a onorat pe cel semnat în trecut.
Citește și:
- 19:01 - Schimbare majoră în Codul de procedură civilă. Executarea silită se va încuviința în maximum 7 zile
- 16:50 - Fostul șef al IPJ Cluj, condamnat definitiv. Ce sentință au dat judecătorii în dosarul care a zguduit Poliția Română
- 16:36 - Raportul EPPO pe România. Cât de eficiente sunt, de fapt, anchetele Codruței Kövesi?
- 14:07 - Decizie‑șoc în scandalul Prodan–Reghecampf: instanța îi dă dreptate impresarei. „Amantele pot fi vinovate!”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din Justitie și pe Google News














