Controlul judiciar al lui Călin Georgescu, contestat în instanță: peste un an de restricții pentru președintele interzis

Călin Georgescu
Scris deRealitatea din Justitie
Publicat27 mar. 2026, 08:51
Sursărealitatea.net
Avocații lui Călin Georgescu au contestat prelungirea controlului judiciar, după ce președintele interzis a ajuns în topul românilor cu cea mai lungă perioadă de control judiciar. De mai bine de un an, Călin Georgescu este plimbat pe la secțiile de poliție și prin tribunale, are două dosare penale trimise în judecată, deși apărătorii săi au susțin fără încetare că nu există probe reale împotriva sa. Mai mult, recent, Curtea de Apel a eliminat mai multe probe despre care judecătorii spun că nu au fost prezentate in mod clar.
Citește și
- 22:41Peiu îl acuză pe Bolojan că ține România pe loc: „Premier și ministru interimar la Energie, dar nu are curaj să ia o decizie”
- 17:46Liviu Alexa: Vreau azi sǎ îi reamintesc lui Dumnezeu cǎ existǎ Nectarie şi Maria. Vreau azi sǎ vǎ reamintesc VOUǍ care e rostul Oamenilor.
- 16:18Au fost depistați tinerii care au atacat cu pietre o ambulanță în Cluj. Trei suspecți, cu vârste între 18 și 24 de ani, au fost reținuți
- 13:46Noua tactică folosită de escroci pentru a goli conturile. Infractorii sună victima și pretind că sunt de la bancă
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din Justitie și pe Google News

























