CĂLIN GEORGESCU A AJUNS LA SEMNAREA CONTROLULUI JUDICIAR. MOBILIZARE DE AMPLOARE LA SECȚIA DE POLIȚIE BUFTEA. TRAFICUL A FOST ÎNCHIS

Călin Georgescu a ajuns la secția de poliție din Buftea
Călin Georgescu a ajuns la secția de poliție din Buftea, pentru procedura controlului judiciar. Numeroși oameni, de toate vârstele, se află în fața secției de poliție din Buftea și așteaptă mesajul liderului suveranist, care va fi transmis în direct și la Realitatea PLUS – Televiziunea Poporului.
VEZI AICI LIVE TEXT/VIDEO
Circulația rutieră pe strada secției de poliție a fost întreruptă, după ce numeroși susținători ai liderului suveranist au ieșit pe carosabil.
Oameni de toate vârstele și din toate colțurile țări, ba chiar și din diaspora, s-au adunat în număr impresionant în fața secție de poliție din Buftea.
Marțea trecută, judecătorii au decis prelungirea controlului judiciar pentru Călin Georgescu, fără ca în dosar să fie prezentate argumente noi. De altfel, după cum a arătat Realitatea Plus, pentru decizia recentă au fost copiate pasaje din motivarea inițială.
Decizia a fost din nou contestată, iar judecătorii de la Tribunalul București au programat pentru 30 octombrie ședința în care vor analiza dacă se menține sau nu măsura preventivă.
Între timp, toate condițiile din controlul judiciar trebuie respectate. În cadrul măsurii controlului judiciar, Călin Georgescu are mai multe interdicții, printre care aceea de a părăsi țara fără încuviințarea autorităților judiciare.
În dosarele penale ce se află pe rolul instanței și în cercetare la parchet sunt presiuni asupra acestora. În dosarele de la parchet sunt acuzații nesusținute de probe concrete, iar în al doilea dosar penal nici nu a fost stabilit un prim termen de judecată.
Citește și:
- 10:46 - Piedone aruncă bomba despre controlul judiciar în dosarul de braconaj: „Un subofițer a făcut pseudo-procese verbale”
- 10:31 - Donald Trump atacă dur Europa: „A devenit woke. Este slabă și de nerecunoscut”. Țările pe care le-a lăudat
- 08:31 - Zeci de drumuri, blocate din cauza viscolului. A fost emis cod galben, drumarii intervin de urgență - VIDEO
- 15:07 - Analiză integrată finală - Ordonanță de urgență pentru stabilirea unor măsuri referitoare la resursele umane necesare instituțiilor de apărare, ordine publică şi securitate naţională
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din Justitie și pe Google News












