Azilele groazei. Ministrul Muncii a trimis Corpul de Control - NEREGULI la 1.400 de dosare ale persoanelor cu handicap

Azilele groazei. Ministrul Muncii a trimis Corpul de Control - NEREGULI la 1.400 de dosare ale persoanelor cu handicap
Ministrul Muncii a declarat că a trimis Corpul de control la Ilfov pentru a verifica dosarele persoanelor cu handicap şi a spus că s-au găsit nereguli
Ministrul Muncii - Simona Bucura-Oprescu a declarat, luni, că a trimis Corpul de control la Ilfov pentru a verifica dosarele persoanelor cu handicap şi a spus că s-au găsit nereguli.
1.700 de dosare ale persoanelor cu handicap din Ilfov au fost verificate de Corpul de Control al ministrului Muncii.
„În urma unei sesizări pe care Ministerul Muncii şi Solidarităţii Sociale a primit-o, am trimis Corpul de control la Ilfov acolo au fost identificate anumite nereguli. Au fost aduse la cunoştinţa organelor abilitate, urmează să intrăm în reevaluare la Institutul de Expertiză a Capacităţii de Muncă cu aceste dosare", a spus ministrul Muncii la sediul central al PSD după şedinţa Consiliului Politic Naţional al partidului.
Simona Bucura a menţionat că au fost verificate peste 1.700 de dosare şi au fost găsite nereguli la peste 1.400 dintre acestea.
Citește și:
- 11:58 - Călin Georgescu, după semnarea controlului judiciar: "Toată clasa politică e confiscată de sistem". Liderul suveranist, întâmpinat de zeci de români
- 08:57 - Călin Georgescu, din nou la poliție pentru semnarea controlului judiciar
- 07:29 - Piedone, atac frontal la adresa lui Ciprian Ciucu: „Democrația nu se conduce cu întrerupătorul”
- 19:37 - Alexandra Păcuraru cheamă dobrogenii în fața Catedralei din Constanța. ”Ce se întâmplă azi cu Călin Georgescu este o execuție politică”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din Justitie și pe Google News
_8089def344.webp)


_3160d431a9.webp)

_c9addbe729.webp)





