Anca Alexandrescu: „Ilie Bolojan își face o campanie de tip Ceaușescu”

Anca Alexandrescu
Scris de Realitatea din Justitie Publicat: 10 mai 2026, 15:32
Jurnalista Realitatea Plus, Anca Alexandrescu, susține că Ilie Bolojan s-a lansat într-o campanie politică „de tip Ceaușescu”, asemănătoare strategiilor folosite de majoritatea liderilor politici români din ultimele decenii. Realizatoarea emisiunii Culisele Statului Paralel afirmă că premierul interimar își aranjează aparițiile publice doar în zone în care se simte confortabil, acolo unde Guvernul a făcut investiții, evitând să dea ochii cu categoriile sociale afectate de măsurile sale de austeritate.
Citește și
- 18:27Tribunalul București a decis: Primarul Ciprian Ciucu rămâne sub control judiciar
- 17:15VIDEO Șase tineri reținuți la Brașov într-un dosar de extremism. Percheziții după promovarea simbolurilor naziste și legionare
- 15:04Interviu EXCLUSIV Realitatea PLUS: Ana Maria Păcuraru, față în față cu ambasadorul SUA, Darryl Nirenberg
- 13:28Tânăr român, prins în Barcelona cu 139 de telefoane furate. Voia să le transporte în România
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din Justitie și pe Google News


























